کلینیک مغز و اعصاب

سیستم عصبی و مغز، نقشی حیاتی و بی‌بدیل، در هدایت و فرماندهی برعهده دارد. لذا، فعالیت این بخش، تأثیر مستقیمی بر سایر ارگان‌های حیاتی بدن داشته و از حساس‌ترین قسمت‌های بدن به شمار می‌آید. با توجه به اهمیت این حوزه، در صورت بروز مشکل، تشخیص و مراجعه به‌هنگام به متخصص، بسیار حائز اهمیت است. کلینیک مغز و اعصاب، متشکل از روانپزشکان و متخصصان مغز و اعصاب، به ارائه خدمات و درمان بیماری‌های این زمینه می‌پردازد. نورولوژیست یا همان پزشک مغز و اعصاب، نیز در تشخیص و درمان بیماری‌های این حوزه فعالیت می‌کند.

کلینیک مغز و اعصاب

شناخت و درمان بیماری‌های مغز و اعصاب، یکی از تخصصی‌ترین شاخه‌های علم پزشکی محسوب می‌شود. در نتیجه، از جایگاه ویژه و اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. اختلالات مغز و اعصاب می‌تواند سبب بروز بیماری‌های مختلف شود؛ سردردهای مزمن، آلزایمر، صرع و تشنج از جمله این موارد است. مرکز چندتخصصی مغز و اعصاب دکتر کربلایی با استفاده از پزشکان مجرب و دارای بوردتخصصی، در این زمینه فعالیت‌ دارد. استفاده از دانش به‌روز و تجربه، در کنار تجهیزات و خدمات منحصربه‌فرد، از جمله ویژگی‌های برجسته این مرکز است. بدون شک، این مجموعه جزو بهترین کلینیک‌ مغز و اعصاب در تهران به شمار می‌رود.

معرفی کلینیک مغز و اعصاب دکتر کربلایی در شمال تهران

مرکز روانپزشکی و کلینیک تخصصی مغز و اعصاب دکتر کربلایی، از کادری حرفه‌ای و باسابقه تشکیل شده‌است. پزشکان این مرکز، علاوه بر درمان‌های دارویی از متدهای غیردارویی ویژه همچون rTMS و tDCS نیز استفاده می‌کنند. همچنین، همکاری پزشک مغز و اعصاب در کنار متخصص اعصاب و روان سبب ارائه خدماتی جامع و درمان کامل، شده است. روان درمانی و مشاوره روانشناسان خبره نیز، از دیگر خدمات ویژه این مجموعه حرفه‌ای به شمار می‌رود.

مجهز بودن به دستگاه‌های تشخیص نوار مغز، تست‌های تشخیصی، روان‌سنجی و دستگاه‌های نقشه‌برداری مغز، از دیگر امکانات این کلینیک است. در واقع، کلینیک مغز و اعصاب دکتر کربلایی، از به‌روزترین دانش‌ها و فناوری‌های بین‌المللی بهره می‌گیرد و در این راستا، درمان‌های بدون عارضه نظیر نوروفیدبک، تحریک مغناطیسی و الکتریکی فراجمجمه‌­ای با پروتکل‌های ویژه در این مرکز انجام می‌شود. همچنین توانمندی و تخصص ویژه پزشکان این مرکز، به ارائه بهترین خدمات در زمینه اعصاب و روان، کمک دوچندانی نموده‌است. در نتیجه، این مجموعه جزو بهترین کلینیک مغز و اعصاب در شمال تهران محسوب می‌گردد.

لیست تخصص‌های کلینیک مغز و اعصاب دکتر کربلایی

همان‌گونه که اشاره شد، طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها در حوزه مغز و اعصاب در کلینیک دکتر کربلایی گردهم آمده‌اند. این امر، ارائه درمان و خدمات را به صورت جامع و کامل میسر نموده‌است. در همین راستا به بیان فهرستی از تخصص‌های ارائه شده در این مرکز می‌پردازیم:

دکتر مغز و اعصاب

پزشک مغز و اعصاب، متخصص بیماری‌ها، اختلالات و مشکلات سیستم عصبی است.در واقع نورولوژیست یا دکتر مغز و اعصاب، با تخصص خود نسبت به تشخیص و درمان بیماری‌های مغز و اعصاب اقدام می‌کند. کلینیک چند تخصصی مغز و اعصاب دکتر کربلایی نیز متشکل از پزشکان مجرب مغز و اعصاب بوده و آماده ارائه خدمات در این حوزه تخصصی است.

دکتر تیفا یکتانژاد یکی از بهترین متخصصین مغز و اعصاب در ایران هستند که در این کلینیک مشغول به کار می‌باشند. ایشان دارای بورد تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات از دانشگاه شهیدبهشتی هستند و علاوه بر داشتن سواد کافی با دقت و حوصله به درمان بیماران عزیز می‌پردازند.

دکتر صرع

بیماری صرع، نوعی بیماری مرتبط با سیستم عصبی است. گیجی موقت، حرکات غیرقابل کنترل دست و پا و تشنج، از جمله علائم این بیماری عصبی محسوب می‌شود. دکتر صرع با داشتن تخصص در حوزه مغز و اعصاب، به صورت تخصصی بر روی بیماری صرع فعالیت می‌کند. این تخصص از جمله حوزه‌هایی است که در کلینیک مغز و اعصاب دکتر کربلایی، به آن پرداخته می‌شود.

دکتر تشنج

تشنج، به دلیل اختلال در فعالیت‌های مغز رخ می‌دهد. این اختلال، اغلب با حرکات غیرارادی و تکان‌های شدید در فرد بروز می‌یابد. دکتر تشنج، از متخصصان حوزه مغز و اعصاب بوده و به صورت ویژه بر روی این نوع بیماری فعالیت می‌کند. بررسی سوابق خانوادگی، سی‌تی‌اسکن، نوار مغز و ام‌آرآی از جمله اقدامات، در درمان صرع است. اگر به دنبال درمان این بیماری و مراجعه به بهترین کلینیک مغز و اعصاب در تهران هستید، کلینیک دکتر کربلایی بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.

دکتر آلزایمر

آلزایمر، ازجمله بیماری‌های حوزه مغز و اعصاب است که فراموشی و از یاد بردن خاطرات و اتفاقات از عوارض آن است. این بیماری به صورت ناگهانی رخ نمی‌دهد و اغلب با روندی آرام و تدریجی همراه است. در ابتدای این بیماری، حافظه کوتاه مدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. لذا، مراجعه به‌هنگام و تشخیص به‌موقع در درمان این بیماری بسیار حائز اهمیت است. اختلال در انجام کارهای روزمره، گم‌ کردن زمان‌ و مکان و تغییر حالات روحی از جمله علائم این بیماری است. دکتر آلزایمر متخصص مغز و اعصابی است که به صورت تخصصی بر روی این بیماری فعالیت دارد. دکتر تیفا یکتانژاد دارای مدرک فوق تخصصی آلزایمر در این کلینیک مشغول به فعالیت هستند.

دکتر ستون فقرات

ستون فقرات از جمله قسمت‌های بدن است که به شدت متأثر از نحوه کار و سبک زندگی ماست. لذا، چگونگی فعالیت‌ها و قرارگیری ما در موقعیت‌های روزمره، می‌تواند سبب بروز آسیب به این بخش شود؛ مشکلات ستون فقرات و ناحیه گردن از عوارض رایج این ناملایمتی‌هاست. دکتر ستون فقرات، به صورت ویژه و تخصصی در این حوزه کار می‌کند و به درمان مشکلات و علائم دیسک کمر و گردن، پوکی استخوان، سیاتیک و آرتروز مفاصل که از جمله بیماری‌های رایج است، می‌پردازد. 

دکتر سردرد

سردرد و میگرن از جمله مشکلاتی است که ممکن است، ناشی از اختلال در سیستم عصبی باشد. سردردهایی که معمولاً با علائم دیگری همچون سرگیجه وتهوع همراه بوده و با عوامل محیطی تشدید می‌شوند، میگرن نام دارد. دکتر سردرد یا متخصص میگرن، متخصص مغز و اعصاب است که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کند. سردرد می‌تواند علل مختلف و بعضاً نسبتاً ساده‌ای همچون کم‌خوابی یا کم‌آبی بدن داشته باشد، اما در صورت بروز سردردهای مزمن همراه با علائمی نظیر درد، گیجی و تهوع حتماً باید به پزشک مراجعه کرد.

کلینیک مغز و اعصاب در تهران

خدمات کلینیک مغز و اعصاب دکتر کربلایی

کلینیک تخصصی مغز و اعصاب دکتر کربلایی، از پزشکان مجرب و متخصص در این حوزه تشکیل شده‌است. همچنین، علاوه بر وجود تخصص‌های متعدد، خدمات ویژه‌ای نیز در این مرکز ارائه می‌شود؛ خدمات و اقداماتی که این مجموعه را از سایر مراکز متمایز می‌کند عبارتند از:

تحریک مغناطیسی مغز  (rTMS)

تحریک مغناطیسی مغز rTMS از جمله روش‌‎های درمان بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب، به ویژه افسردگی، پارکینسون، بازتوانی بعد از سکته مغزی و وزوز گوش است. rTMS مخفف Repetitive Transcranial magnetic stimulation  بوده و به معنای تحریک مغناطیسی مغز به صورت دوره‌ای و همراه با تکرار است. درصد درمان بالای بیماران، و شناخت rTMS به عنوان درمان سالم از سوی سازمان FDA، از ویژگی‌های این روش برشمرده می‌شود. عدم نیاز به بیهوشی، عوارض کم، سرعت در درمان و پیشرفت شناختی نیز از جمله مزایای rTMS محسوب می‌شود. کلینیک دکتر کربلایی به عنوان یکی از بهترین کلینیک مغز و اعصاب در تهران، به صورت ویژه به ارائه این خدمت می‌پردازد.

تحریک الکتریکی مغز  (tDCS)

روش تحریک الکتریکی مغز یا همان tDCS برای درمان بیماری‌های مختلفی در حوزه مغز و اعصاب استفاده می‌شود. این روش، یک نوع روش درمانی غیرتهاجمی است که جریان الکتریکی ضعیفی در مغز ایجاد می‌کند. درمان اختلالات حرکتی، سکته مغزی، پارکینسون، صرع و ام اس از جمله کارکردهای این روش است. اثربخشی بالا و عدم نیاز به بیهوشی و جراحی نیز از مزایای ویژه این نوع روش درمانی محسوب می‌شود.

نوار مغز (EEG)  

نوار مغز، تست و آزمونی است که فعالیت‌های مغز و اعصاب را با استفاده از امواج الکتریکی مورد بررسی و ثبت قرار می‌دهد. این کار به وسیله اتصال دیسک‌های کوچک فلزی به سر صورت می‌گیرد. نوار مغز یکی از ابزارهای اصلی در تشخیص اختلالات مغزی و بیماری‌های عصبی، مانند صرع است. مرکز روانپزشکی دکتر کربلایی با مجهزترین دستگاه‌ها و تجهیزات در زمینه آزمایشات نوار مغز به ارائه خدمت می‌پردازد.

نوار عصب و عضله

بررسی نحوه عملکرد عصب و عضله در کنار یکدیگر، توسط نوار عصب و عضله یا الکترومیوگرافی انجام می‌شود. در واقع به کمک این روش، پزشک قادر به تشخیص ارتباط اختلالات عصبی با عضله خواهد بود. این روش در تشخیص فلج، دردهای عضلانی، بی‌حسی و اختلالات غیرارادی و سیستم عصبی مانند ام‌اس مورد استفاده قرارمی‌گیرد. نوار عصب و عضله از دیگر خدمات برجسته کلینیک مغز و اعصاب دکتر کربلایی به‌شمار می‌رود.

نوروفیدبک

نوروفیدبک، از جمله متد‌های درمانی جدید است که به منظور کنترل و اصلاح امواج ارسالی به مغر استفاده می‌شود. در واقع، امواج ناهنجار به حالت‌های مناسب و خودتنظیمی تبدیل می‌شود. نورفیدبک کاربردهای متعددی داشته و در درمان بسیاری از اختلالات هیجانی مؤثر است. درمان اختلالات خواب، صرع، افسردگی، اضطراب و وسواس از جمله زمینه‌های استفاده از این روش به شمار می‌آید. نوروفیدبک که یکی از معتبرترین روش‌های درمانی است، در کلینیک دکتر کربلایی به کمک دستگاه‌های مجهز انجام می‌شود.

بیوفیدبک

یکی دیگر از روش‌های غیرتهاجمی در درمان بیماری‌های مغز و اعصاب، بیوفیدبک است. این روش، مانند نوعی حس عمل می‌کند که به فرد امکان تغییر آگاهانه رفتار می‌دهد. کنترل اضطراب و استرس رایج‌ترین کاربرد این روش به شمار می‌رود. اختلالات حرکتی، اسپاسم عضلانی، فشارخون بالا، میگرن و مشکلات خواب نیز از دیگر حوزه‌های بیوفیدبک است. استفاده از دارو در این روش بسیار کم و یا حذف شده است. در نتیجه، برای افرادی که امکان مصرف دارو ندارند نیز بسیار کاربردی محسوب می‌شود.

نوروتراپی

نوروتراپی به مجموعه‌ای از روش‌های درمان غیرتهاجمی در اختلالات عصبی گفته می‌شود. نوروتراپی تکنیک‌های خاص و ویژه‌ای دارد. تمرین‌ها و تکنیک‌های خاص در نوروتراپی سبب خواهدشد تا مشکلات ذهنی و عصبی به مرور بهبود یابد. اختلال در حافظه، دردهای مزمن، افسردگی، اضطراب و استرس از جمله حوزه‌های رایج در این روش درمانی است. کلینیک دکتر کربلایی با استفاده از پزشکان متخصص و تجهیزات به روز، آماده خدمت‌رسانی در زمینه‌های مختلف همچون نوروتراپی است.

بهترین کلینیک مغز و اعصاب در تهران

کادر مجرب و حرفه‌ای، استفاده از تخصص‌های ویژه و متدهای جدید، در کنار تجهیزات مدرن، از لازمه‌های یک کلینیک خوب است. در همین راستا، مجموعه چند تخصصی مغز و اعصاب دکتر کربلایی جزو بهترین کلینیک مغز و اعصاب در شمال تهران محسوب می‌شود. پزشکان این مجموعه، دارای تجربه و تخصص‌های لازم در زمینه‌های متعدد و مختلف هستند. همچنین، تجهیزات و روش‌های دارویی و غیردارویی گوناگونی نیز در این مجموعه ارائه می‌شود. به‌علاوه، وجود روانشناسان و روانپزشکان، در واقع وجود یک تیم درمانی، به ارائه هرچه بهتر خدمات درمانی کمک شایانی نموده‌ است. همه این عوامل در کنارهم سبب‌ شده تا این مجموعه در زمره بهترین کلینیک مغز و اعصاب در شمال تهران به‌ شمار آید.

کلینیک مغز و اعصاب در شمال تهران

دریافت خدمات در حوزه مغز و اعصاب از کلینیک دکتر کربلایی

کلینیک مغز و اعصاب دکتر کربلایی برای ارائه خدمات با بهترین کیفیت و مطابق با بالاترین استانداردها پایه‌گذاری شده‌ است. به‌منظور بهره‌گیری و استفاده از خدمات این مجموعه نیز می‌توانید از طریق تماس با این مرکز نسبت به دریافت خدمات اقدام نمایید.

همچنین امکان مراجعه حضوری به کلینیک دکتر کربلایی، برای مراجعین گرامی میسر است. مشاوران و کارشناسان این مجموعه آماده ارائه خدمات در کمال تخصص و تجربه هستند. آخرین اطلاعات، مقالات و مطالب نیز از طریق سایت و شبکه اجتماعی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

آنژیوگرافی مغز چیست و در چه مواردی نیاز است؟
آنژیوگرافی مغز چیست و در چه مواردی نیاز است؟

آنژیوگرافی مغز (brain angiography) چیست؟ کاربردهای آنژیوگرافی مغز و عروق مغزی + مزایا و معایب و عوار ...

درد سیاتیک و روش‌های درمان آن
درد سیاتیک و روش‌های درمان آن

درد سیاتیک چیست؟ چه علائمی نشان‌دهنده مشکل عصب سیاتیک است؟ انواع روش‌های درمان سیاتیک کدام است؟ برای ...

درمان آلزایمر با دستگاه rTMS و نحوه تأثیر آن
درمان آلزایمر با دستگاه rTMS و نحوه تأثیر آن

آیا آلزایمر بدون دارو قابل درمان است؟ پاسخ مثبت است، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شیوه درمان آلزایم ...

بهترین دکتر اختلالات خواب در تهران
بهترین دکتر اختلالات خواب در تهران

بهترین دکتر اختلالات خواب در تهران در کلینیک چند تخصصی دکتر کربلایی آماده خدمت رسانی است. در این پست ...

دکتر متخصص تشنج در تهران
دکتر متخصص تشنج در تهران

تشنج چه زمانی خطرناک است؟ برای دریافت مشاوره بهترین دکتر تشنج در کلینیک چند تخصصی دکتر کربلایی آماده ...

بهترین دکتر فوق تخصص صرع در تهران
بهترین دکتر فوق تخصص صرع در تهران

آیا مانعی برای ازدواج بیماران مبتلا به صرع وجود دارد؟ بهترین دکتر صرع در کلینیک چند تخصصی دکتر کربلا ...

دکتر متخصص آلزایمر در تهران
دکتر متخصص آلزایمر در تهران

بهترین دکتر آلزایمر در کلینیک چند تخصصی دکتر کربلایی آماده خدمت رسانی به شما است. بيمارى آلزایمر علت ...

دکتر ستون فقرات در تهران
دکتر ستون فقرات در تهران

دکتر ستون فقرات به درمان غیر جراحی بیماریهای ستون فقرات می پردازد، بهترین متخصص دیسک کمر، گردن و ستو ...

متخصص مغز و اعصاب در شمال تهران
متخصص مغز و اعصاب در شمال تهران

دکتر مغز و اعصاب به درمان غیر جراحی بیماریهای مغز و اعصاب می پردازد، بهترین متخصص مغز و اعصاب در کلی ...

دکتر متخصص سردرد و میگرن در تهران
دکتر متخصص سردرد و میگرن در تهران

درمان انواع سردرد های میگرنی، تنشی و کلاستر در کلینیک تخصصی سردرد دکتر علی کربلایی توسط متخصص مغز و ...

همین امروز تماس بگیرید